Esty, yeni ürün grupları ile çalışmalarına hız verdi


muratboyoglu21_1

Dağıtım Kanalı Röportaj

Dağıtım Kanalı Dergimizde, Esty Türkiye Satış Müdürü Murat Boyoğlu’yla bir röportaj gerçekleştirdik. Sorularımıza içten ve samimi yanıtlar veren Boyoğlu, ankastre pazarının Türkiye’deki geçmişinin 25 yıla uzandığını, fakat yayılması ve tüketiciye daha fazla ulaşmasının 2002 yıllarından sonra hızlandığını belirtiyor. Boyoğlu, özellikle, mutfak mağazaları ve hırdavat aksesuar mağazaları ile büyümeye başlayan pazarda Esty markası ile yine aynı yıllarda sektördeki yerlerini aldıklarını ve 2009 yılında tüm ankastre modelleri ile tüketicilere ulaşmaya başladıklarını ifade ediyor.

Boyoğlu, son bir yıldır ise mini buzdolabı, derin dondurucu, vantilatör, su sebili ve mini fırın gibi ürün gurupları ile faaliyetlerine devam ettiklerini dile getiriyor. Boyoğlu, mevcut ürün segmentlerini geliştirmeye devam ederken, iş ortaklarına farklı pazarlarda kazanç sağlayacakları yeni ürünler sunacaklarının müjdesini veriyor.

 

Kendinizi tanıtarak, sektör geçmişiniz ve deneyiminizden söz eder misiniz?

1971 İstanbul doğumluyum. 10 yıl yapı sektöründe çalıştıktan sonra, 2002 yılı itibarıyla Silverline Ankastre’ de çalışmaya başladım. Bu süreçte bayi kanalı satış müdürlüğü yaptım ve son olarak Esty Marka Satış Müdürü olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Esty markasının gelişimi konusunda bilgi verir misiniz?

Esty markasının iletişimini 2004 yılında yapmaya başladık. Uzun bir süre, Esty’nin ürün gamında sadece aspiratör ve davlumbaz oldu. Daha sonra firmamız evye, ocak, fırın, bulaşık makinesi, mikrodalga ile ürün gamını genişleterek sektöre giriş yaptı.

Ankastre pazarından ve pazardaki konumunuzdan bahseder misiniz?

Ankastre pazarının Türkiye’deki geçmişinin 25 yıla uzandığını görebiliriz. Fakat yayılması ve tüketiciye daha fazla ulaşması, 2002 yıllarından sonra hızlanmıştır. Özellikle, mutfak mağazaları ve hırdavat aksesuar mağazaları ile büyümeye başlayan pazarda Esty markası ile yine aynı yıllarda sektördeki yerimizi almaya başladık. Öncelikli olarak, havalandırma grupları ile başladığımız serüvenimizde 2009 yılında tüm ankastre modellerimiz ile tüketicilere ulaşmaya başladık. Son bir yıldır ise mini buzdolabı, derin dondurucu, vantilatör, su sebili ve mini fırın gibi ürün gurupları ile faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Hem dağıtım kanalları açısından hem de yeni ürünler açısından pazardaki hedefleriniz nelerdir?

Şu an itibarıyla Esty markası; hırdavat–aksesuar, ankastre mağazaları, yapı marketlerde satılan ankastre markaları arasında kendisini önemli bir yere konumlandırmıştır. Yeni ürünleri ile beyaz eşya, elektrikli ev aletleri ve çeyiz mağazalarında çalışmalarına hız verdi. Sektörlerde yeni iş ortakları bulmak için yatırımlarına hala devam ediyor.

Satış ve pazarlama faaliyetlerinizden söz eder misiniz?

Bayilik yapımız ağırlıklı alt bayilikleri bulunan toptancı ya da distribütör şeklindedir. Bunun yanı sıra zincir, çeyiz mağazaları ve yapı marketlerde tüketicinin ürünlerimize direkt ulaştığı satış mağazalarında bulunuyoruz. Esty, kullanıcısına güven veren, bayilerine kar ettiren ve geleceğe yatırım yapan bir marka. En güçlü yönleri; satış ekibi, üretim gücü ve uzun yıllar süren köklü bayilik yapısı. Bu yönlerini her daim güçlü tutmak için faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Sizi diğer markalardan ayıran hizmet üstünlüklerinizden söz eder misiniz, tüketici sizi niçin tercih etmeli ?

Ülkemizde elektrikli ev aleti alınırken, ilk dikkat edilen konulardan biri servisi olup-olmadığı ve fiyat-kalite ilişkisidir. Bu yüzden Esty satış sonrası hizmetlere büyük önem vermiştir. Ücretsiz montaj, geç servis, keşif hizmeti, ücretsiz ürün sigortası bunların en başında gelir.

Güçlü servis ağımız, kaliteli ve ihtiyaç odaklı ürünlerimiz, ulaşılabilir fiyatlarımız ile sektörde büyümeye ve pazar payımızı artırmaya devam ediyoruz.

 

Bu röportajı okuyan müstakbel satıcılarınıza ve satış noktalarınıza buradan ne gibi bir mesaj vermek istersiniz?

Esty, mevcut ürün segmentini geliştirmeye devam ederken, iş ortaklarımıza farklı pazarlarda kazanç sağlayacağı yeni ürünlerimiz olacağını duyurmak isterim.

muratboyoglu2

 

 

 

Copyright © 2013-2015. Dağıtım Kanalı Tüm Hakları Saklıdır.

Dağıtım Kanalı web sitesi şuana kadar 32598248 defa tıklanmıştır.