Yazarlar
Taksitli mal ve hizmet satışlarının taksitlendirilme süresi 12 ayı geçemeyecek style=

Alpay Kajan

Taksitli mal ve hizmet satışlarının taksitlendirilme süresi 12 ayı geçemeyecek

Ticaret Bakanlığının “Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmî Gazete'de yayımlandı.

The Predator  style=

Adem Y.Tavukçuoğlu

The Predator

The Predator, 1987’de Arnold Schwarzenegger markası ile başlayıp, kendisi bir markaya dönüşen serinin 4. filmi.

Müşteri payı analizi  style=

Çetin Cinemre

Müşteri payı analizi

İster mal, ister hizmet satfsın; her kişi ve kuruluşun içinde bulunduğu pazarı çok iyi tanıması zorunludur. Bunun için yapılacak çalışmanın adı pazar araştırmasıdır.

Bayiler zorda style=

Beyaz Adam

Bayiler zorda

Ağustos ayı da tahmin edildiği gibi düşmüş, Eylül ayı da farklı çıkmaz. Bu gidişle Ekim ayı da. Bu düşüşe uzun süredir dayanan firmaları takdir etmek lazım.

Değişimi kolaycı ve yanlış tarafından tutmak... Makina, Yazılım, İnsan, Süreçler ve Problemler style=

Hakan Akgül

Değişimi kolaycı ve yanlış tarafından tutmak... Makina, Yazılım, İnsan, Süreçler ve Problemler

Son yıllarda yine bir takım moda terimler ve kavramlar iş dünyasını her taraftan sarıyor. Bunun ana sebebi, şirketlerin belirgin problemlerine teknolojik gelişim çerçevesinde, temeli makina ve yazılım olan yeni çözüm önerileri sunmaktır.

İş hayatına hoş geldin  style=

Didem Tınarlıoğlu

İş hayatına hoş geldin

Hem iş dünyasında hem de akademik dünyada bazısına umut veren bazısının da moralini bozan çok klişeleşmiş bir cümle vardır: Akademik başarı gerçek hayattaki başarı demek değildir.

Upgrade style=

Adem Y.Tavukçuoğlu

Upgrade

Upgrade, Testere serisinin yazım ekibinden çıkma yönetmenin 2. uzun metraj filmi. İnsan-yapay zeka ilişkisine özgün diyebileceğimiz (filmin son üçte birlik bölümü hariç) bir bakış açısı getiren heyecanlı bir film olmuş.

Pazarın kimyası değişti!!! style=

Beyaz Adam

Pazarın kimyası değişti!!!

Temmuz Ayı geçen yılı yakalamış gibi ama yıllık bazda %13’lük bir düşüş var. Temmuz daha düşük olabilirdi ama döviz kurları değişikliği fiyat artışından korkan tüketiciyi alım yapmaya sevk etti.

Kriz bize neler gösteriyor? style=

Alpay Kajan

Kriz bize neler gösteriyor?

Son kriz, yakın geçmişte özellikle finansal piyasalara ‘deregulation’ adı altında tanınan serbestliğin sakıncalarını tartışılır hale getirdi.

Müşteri söylemleri style=

Çetin Cinemre

Müşteri söylemleri

Eskiden esnafların çerçeve içine alıp duvara astığı ve esnaflığın değişmez ilkesi olarak gördüğü “Müşteri daima haklıdır”, “müşterinin haksız olduğu durumlarda da bu kural geçerlidir” söylemleri zaman içinde değişime uğramıştır.

Ekonomik dalgalanmayla mücadele eden şirkete tavsiyeler style=

Hakan Akgül

Ekonomik dalgalanmayla mücadele eden şirkete tavsiyeler

Türkiye kritik bir dönemden geçiyor ve şirketler bundan etkileniyor. 1994 yılı ve ardından Anayasa Fırlatma Krizlerinde şirket yönetiminde olduğum dönemleri hatırladım.

Sanalla gerçek arasında salınan hayatlar style=

Didem Tınarlıoğlu

Sanalla gerçek arasında salınan hayatlar

Sosyal medya, insanı olduğundan çok gösterir. Bu önerme, herkes için geçerli olmamakla birlikte, çoğunluğun sanal dünyadaki hali, gerçek dünyadakine birkaç beden büyük gelir.

Ekonomik Nabız style=

Bahri Olgun

Ekonomik Nabız

925’lerde THK’yı kuran, ilk uçak fabrikalarından birini kuran, 1960’larda adı Devrim olan otomobil imal eden, tarımda, hayvancılıkta rekorlar kıran; ancak yıllar içinde ‘üretim’ yerine ‘tüketime’ alıştırılan bu güzel ülkeme, insanına ve becerisine güveniyorum.

Kirlendik ey dünya! style=

Alpay Kajan

Kirlendik ey dünya!

New York'taki Icahn Mount Sinai Tıp Fakültesi dekanlarından olan ve araştırmanın başındaki isimler arasında yer alan Philip Landrigan, kirliliğin çevresel bir problem olmanın çok ötesinde, insan sağlığını ve refahını birçok yönüyle etkileyen bir tehdit olduğunun altını çizdi.

İş sahiplerinin ortak özellikleri style=

Didem Tınarlıoğlu

İş sahiplerinin ortak özellikleri

Ekiplerinin performans düşüklüğünden söz eden, çok yorulduklarını ifade eden ve kendileri olmadan işlerin yürümemesinden şikayet eden, bunun da iş sahibinin değişmez bir kaderi olduğunu düşünen bir sürü değerli insan var. Büyük emeklerle iş yerlerini hatta bir kısmı markalarını bir noktaya kadar taşımışlar ve hala korkunç bir mücadele içindeler.

Yenilik yaratın style=

Beyaz Adam

Yenilik yaratın

Pazarlama, satışa ne yapacağını söylemesi gerekirken, satışçılar pazarlamayı yönlendiriyorlar haklı olarak. Tavsiyem şu: Bırakın piyasayı GFK’dan okumayı. Ayda bir haftanızı, pazar ziyaretlerine ayırın. Yenilik yaratın.

Kingsman: Altın Çember style=

Adem Y.Tavukçuoğlu

Kingsman: Altın Çember

Kurgucu ben olsam, bütün ABD’li ajan sahnelerini çıkartır; Eggsy, Harry ve Merlin’in sahneleri ile bezeli bir film yapardım.

Önerilerim var style=

Yıldırım Söylemez

Önerilerim var

Sektörü canlandırmak için iki önerim olacak. Birincisi, geçtiğimiz günlerde, TÜRKBESD ‘in düzenlediği basın toplantısında üretici firmaların dile getirdiği ama bu taleplerinin basında pek yer almamasından dolayı fazla ses getirmeyen bir öneri. İkinci önerim ise, bu sektörün büyük üreticilerine yönelik olacak.

Daha Verimli ve Etkin Bir Satış ve Pazarlamaya Giden Yol style=

Hakan Akgül

Daha Verimli ve Etkin Bir Satış ve Pazarlamaya Giden Yol

Satış ve pazarlamanın amacı mevcut müşteriyi elde tutmak ve yeni müşteri kazanmaktır. Bunun ilişki ve iletişim yeteneğine ilaveten bilimsel metot uygulayarak gerçekleştirilmesi gerekir.

Bahri Olgun

"Kim bunlar?" "Kim bunlar?"

Paylaşma, yardımlaşma dostluk arkadaşlık, aşklar, ülkeye bağlılık, Cumhuriyetimizin değerlerine bağlılık kayboluyor… Peki kim kaybediyor? Kimler kaybedilmesine neden oluyor?

Şirketlerde büyüme style=

Alpay Kajan

Şirketlerde büyüme

John Maynard Keynes, klasik ve neo-klasiklerin otomatik tam istihdam dengesine dayanan kuramsal temelleri alt üst ettiği için bu, Keynesçi Devrim olarak da bilinmektedir.

Hayatımızın CEO’su Olsaydık! style=

Didem Tınarlıoğlu

Hayatımızın CEO’su Olsaydık!

Müsaadenizle size birkaç soru sormak istiyorum: Vicdanınızın sesini dinlemeseydiniz, hayatınızda şu an nasıl bir değişiklik olurdu?

Yenilikçilikten vazgeçmek yok! style=

Beyaz Adam

Yenilikçilikten vazgeçmek yok!

Tüm endüstrilerin oyuncuları, büyük bir yarışla birbirlerini geçmeye çalışırken, dünyanın 2. büyük üretici ülkesi yenilikleri dışarıdan bekleyemez.

Terminatör style=

Adem Y.Tavukçuoğlu

Terminatör

Erkeklerin ve robotların dünyasını anlatır gibi gözükse de, bir annenin evladını korumak için yapabileceği şeylerin sınırı olmadığını gösteren sağlam bir feminist altyapıya sahip bir film ile karşı karşıyayız.

Copyright © 2013-2015. Dağıtım Kanalı Tüm Hakları Saklıdır.

Dağıtım Kanalı web sitesi şuana kadar 32565446 defa tıklanmıştır.